تاثیر مهارت حل مسئله بر برند شخصی

بارها در رزومه‌ها دیده‌ام که به‌ویژه افراد زیر سی‌سال، بر پروژه‌های دانشجویی و نمراتشان در دانشگاه و MBA تاکید زیادی می‌کنند و حتی گاهی قبل از اشاره به مهارت‌ها و تجربه‌های حرفه‌ای خود، تحصیلاتشان را در رزومه قرار می‌دهند. همین ترتیب، در مصاحبه هم اتفاق می‌افتد. برعکس، عده‌ای که تجربه بیشتری دارند یا تحصیلات چشمگیری ندارند، برای تجربه‌های کوچک خود نیز یک سرفصل ایجاد می‌کنند. نهایتا چیزی که شخص مصاحبه‌کننده می‌خواهد بداند، مهارت حل مسئله شما در حوزه‌ای تخصصی یا مهارت‌های عمومی شما در کسب‌وکار و ارتباطات است.

تاثیر مهارت حل مسئله بر برند شخصی

اگر پرسونال برند هستید یا در مسیر پرسونال برندینگ گام برمی‌دارید، حتما بارها دیده‌اید که کارفرما یا طرفداران یا شاگردان و همکارانتان می‌خواهند بدانند چه استعدادهایی دارید، چه ویژگی‌های مثبت و چه ویژگی‌های منفی دارید… اما نهایتا همه می‌خواهند بدانند چگونه مسائل پیچیده را حل می‌کنید که موجب موفقیت شما شده است.

نقش تحصیلات

اگر دارید این مطلب را می‌خوانید، احتمالا قبلا دوره‌های تخصصی کسب‌وکار و مدیریت را با کیفیت‌های مختلف تجربه کرده‌اید. خیلی واضح است که هر درسی خوانده باشید، حتی مطالعات عمومی که می‌کنید و دوره‌های غیررسمی که می‌گذرانید داده‌های نامرتب ذهن شما را تبدیل به اطلاعات می‌کنند و به‌مرور زمان، این اطلاعات به خرد و نهایتا به مهارت حل مسئله تبدیل می‌شوند.

به این ترتیب چه مسیر جنرالیست شدن را طی کنید چه بخواهید در یک تخصص عمیق شوید، یکی از مواردی که می‌تواند صلاحیت شما را برای حل مسئله خاصی تایید کند، داشتن تحصیلات مرتبط با موضوع مسئله است.

نقش تجربه حرفه‌ای

بعضا در همین سولو دیده‌ام که افراد برای خود ماموریت‌ها و چشم‌اندازهایی تعریف می‌کنند که با تجربه‌های قبلی ایشان سنخیت ندارد، یا بیش از حد برای تجربه فعلی که دارند بزرگ است.

درست است که شما می‌توانید با تبلیغات، خود را در حوزه مشخصی به شهرت برسانید، اما قطعا بخش مهم و موثری از مهارت حل مسئله در هر حوزه تخصصی از جمله در کسب‌وکار، از تجربه ناشی می‌شود.

مخاطبان شما دیر یا زود به یک قضاوت شخصی و دقیق از توانمندی شما خواهند رسید و اگر نتوانید توانایی خود را در حل چالش‌های پیچیده نشان دهید، در بلندمدت برند شخصی شما خدشه‌دار می‌شود.

نقش مهارت‌های غیرمرتبط

حتما دیده‌اید که بسیاری از پرسونال برندهای مطرح دنیا، اعم از مدیران و بنیان‌گذاران کسب‌وکارهای بزرگ و برندهای برتر، در شبکه‌های اجتماعی و در رسانه‌ها، مهارت‌های عمومی خود را به نمایش می‌گذارند.

این مورد به‌ویژه در رابطه با مهارت‌های هنری و ورزشی نمود بیشتری پیدا می‌کند، چرا که عموما انتظار نداریم یک فرد موفق در حوزه کسب‌وکار، وقت پرداختن به مهارت‌های جانبی را داشته باشد!

با وجود این ذهنیت، همه ما می‌دانیم مدیری که مهارت‌های متنوعی دارد، احتمالا خلاق‌تر است و احتمالا می‌تواند از مهارت‌های به‌ظاهر بی‌ربط خود برای حل مسائل پیچیده ایده بگیرد.

نقش گذشته فردی

بسیاری از کارآفرینان، گذشته پرمشقتی داشته‌اند. آن‌ها از کودکی یادگرفته‌اند برای موفقیت باید تلاش کنند و یک‌سری کیفیات عمومی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب، به‌دست آورند.

حالا اگر شما گذشته دشواری نداشته‌اید، چگونه می‌توانید از میراث معنوی خود برای اثبات توانمندی خود در حل مسئله استفاده کنید؟

تصمیمات مهمی که در زندگی گرفته‌اید، می‌توانند به مخاطبان شما دید بدهند. اگر بتوانید این تصمیمات را به صورت داستان‌گونه در سایت خود یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، می‌توانید نشان دهید که در حل مسائل پیچیده، تجربه‌های متنوعی دارید.


مخاطبان خود را شناسایی کنید و ببینید برای اینکه مهارت شما را بپذیرند، چه شواهد و مدارکی نیاز دارند. سپس در تهیه آن مدارک کوشا باشید و آن‌ها را به شکل مقتضی در معرض دسترسی مخاطبان قرار دهید.

فراموش نکنید وقتی پرسونال برند موفقی می‌شوید که بتوانید مسائل مخاطبان خود را حل کنید.

سینا افشاری نیا

مدیر تحقیق و توسعه گروه بانیک

دیدگاهتان را بنویسید

یازده + هفده =